Po wybuchu pandemii było ciężko, choć wielu ludzi odczuło, że publiczne pieniądze wpadają do ich kieszeni. Potem już było coraz gorzej. Galopująca inflacja, zmiany podatkowe w tzw. Polskim Ładzie, a w końcu - wojna. Polacy drżą o swoje bezpieczeństwo finansowe, a ogromnej grupie z nas nie wystarcza do pierwszego - wynika z badań GFK dla firmy Flexee.

Do niepewności finansowej Polaków przyczyniły się najbardziej regulacje podatkowe, a w konsekwencji pesymizm konsumencki. Dwie trzecie z nas odczuwa stres finansowy związany z regulacjami Polskiego Ładu - powiedziała Katarzyna Żakowska, dyrektor w GFK prezentując na konferencji prasowej wyniki badań.

- Pesymizm konsumencki jest coraz większy. Kolejne badania pokazują lawinowe przyrosty pesymizmu - dodała.

Przypomnijmy, że tzw. Polski Ład okazał się gigantycznym skandalem, jakiego nie doświadczyło pewnie żadne państwo w Europie od dobrego stulecia. Stało się tak ze względu na niejasność i niespójność uchwalonych pospiesznie przepisów. Ludzie, którzy mieli na nim zyskać, jak np. emeryci - stracili. Ci, którzy mieli być mocniej opodatkowani - zyskali. Księgowi nie rozumieli jak i co mają księgować, pogubiły się urzędy skarbowe. Teraz przepisy są odkręcane, ale co z nich wyjdzie - jeszcze nie wiadomo. Ale ludzie wciąż żyją w stresie finansowym.

Czytaj więcej

 

 

 

Udostępnij

klaudyna-olczak (1)

Szukasz więcej informacji o Flexee? A może chciałbyś podjąć z nami współpracę medialną?

Wspaniale! Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Jeśli masz pytania lub ciekawą propozycję wspólnych działań medialnych napisz do nas!